Op donderdag 22 mei worden tijdens Cybersec Europe de Computable Awards uitgereikt, waarbij zeven ict-projecten strijden om de titel Project of the Year in Enterprise Market. Deze projecten tonen de innovatieve kracht van organisaties in digitale transformatie.
- Contact center naar de cloud (NMBS, Proximus NXT en Genesys)
Dit project, geleverd door Proximus NXT en hun leverancier Genesys, draait om de modernisering van de contactcenteractiviteiten van NMBS door de overgang van een on-premise legacysysteem van negen contactcentra naar een cloudgebaseerd platform, Genesys Cloud CX genaamd. De complexiteit van het project ligt in de grootschalige migratie en het aanpassen van processen. Klanten profiteren van een verbeterde toegankelijkheid, self-service opties en in een latere fase een gepersonaliseerde, multichannel ervaring.
Medewerkers ervaren op hun beurt een intuïtieve interface, geavanceerde tools voor competentiebeheer en, in een later stadium, de automatisering van repetitieve taken. Het gaat om een cloudplatform dat integreert met het ecosysteem van NMBS. Dit project is innovatief dankzij de api-first architectuur, de belofte van ai-gestuurde automatisering en het schaalbare, op microservices gebaseerde ontwerp, dat flexibiliteit, veiligheid en voortdurende verbetering moet garanderen.
- e-Care App als installateurs toolkit (Daikin en Aaltra)
Hier gaat het om de app van Daikin, wereldleider in HVAC-oplossingen, voor installateurs. Daikins e-Care app, ontwikkeld in samenwerking met het Belgische softwarebureau Aaltra, verbindt iot met praktische tools om professionele installateurs meer mogelijkheden te geven. De e-Care app is een digitale toolkit voor installateurs in drie fasen: pre-sales, installatie en dienst-na-verkoop.
De app biedt een reeks functies, waaronder real-time diagnose, foutmeldingen gekoppeld aan vervangende onderdelen en toegang tot producthandleidingen in 22 talen. De integratie van iot-gegevens maakt voorspellend onderhoud en een inventarisatie van aangesloten apparaten mogelijk. Door iot-signalen te verbinden met servicedocumentatie en reserveonderdelen, minimaliseert de app de downtime, verhoogt hij de productiviteit en verbetert hij aanzienlijk de klanttevredenheid. Volgens Daikin gaat het om een nieuwe standaard voor hoe iot-technologie kan worden geïntegreerd met een bedrijfsecosysteem. Met een meetbare roi en resultaten zoals een jaarlijkse gebruikersgroei van 72 procent en zeven keer meer installatieregistraties.
- Innovatieve ai-integratie (Proximus en TCS)
Tata Consultancy Services (TCS) werkte samen met Proximus om hun verkoop- en netwerkdomeinen digitaal te transformeren. Dit project had als doel de knelpunten in de prestaties aan te pakken en de klantenervaring te verbeteren, om uiteindelijk de operationele efficiëntie en de bedrijfsgroei te bevorderen.
Centraal staat het ecosysteem waarin Microsoft en Oracle samenwerkten. Deze strategische samenwerking bevorderde het delen van kennis, gezamenlijke ontwikkeling en een gezamenlijke aanpak voor het oplossen van problemen. TCS maakte gebruik van geavanceerde technologieën, waaronder een baanbrekende integratie van GitHub Copilot met Siebel – een primeur binnen de sector. Dit project reduceerde promotion retrieval times van 3 seconden naar 30 milliseconden en verhoogde de productiviteit van de ontwikkelaars met 15 procent.
- Microsoft 365 tenant-to-tenant migratie (Mediahuis en Inetum)
Mediahuis realiseerde samen met Inetum een complexe Microsoft 365-tenant migratie over meerdere landen. Het project omvatte de overzetting van 136 domeinnamen, 1.351 Teams-kanalen, ruim 1.500 gebruikersaccounts, 14,6 TB maildata en 33,5 TB OneDrive-data. Inetums Master Framework, dat geautomatiseerde migratieplanning en real-time inzicht bood, zorgde voor een geautomatiseerde migratie met minimale downtime en zonder dataverlies of significante onderbrekingen.
Deze migratie was een complex en risicovol proces, gezien de omvang van de data en de noodzaak om binnen een heel korte tijdsspanne te migreren. Deze succesvolle migratie helpt Mediahuis hun digitale transformatie te versnellen en hun groeistrategie te ondersteunen.
- Modernisering met no-code platform (Enexis, WEM en Zicht Consultants)
Dit moderniseringsproject heeft als doel het vermogensbeheer en de procesintegratie te optimaliseren voor Enexis, de grootste Nederlandse energiedistributeur. Enexis transformeerde haar Herinzet-applicatie met het no-code platform van partner WEM, ondersteund door Zicht Consultants. Het project verving een legacy PowerApp-systeem en creëerde een oplossing voor asset management.
De nieuwe applicatie biedt real-time tracking, geautomatiseerde workflows en verbeterde gegevensintegratie, wat de operationele efficiëntie aanzienlijk verhoogde. Vandaag is Enexis in staat om kritieke bedrijfsmiddelen op een zeer consistente manier nauwkeurig te registreren, gegevens op een schaalbare manier te beheren en naadloos te integreren met bestaande it-systemen. Dit vermindert uiteindelijk de risico’s en zorgt voor operationele continuïteit.
- Proximus+ app: low-code mobiele app-ontwikkeling (Proximus en Mendix)
Met behulp van het low-code platform Mendix heeft Proximus als gevestigde speler met veel legacy-systemen snel – binnen één jaar – een nieuwe mobiele app naar de markt kunnen brengen. De nieuwe Proximus+ app fungeert als een hub waarmee miljoenen consumenten gebruik kunnen maken van een breed scala aan diensten uit het Proximus-ecosysteem van partners en leveranciers uit domeinen zoals energie, openbaar vervoer, parking, deals, enzovoort.
Ook heeft het Mendix-platform Proximus geholpen wendbaarder te worden, waardoor men een ecosysteem kon creëren van herbruikbare app-functionaliteit en design-elementen met een robuuste beveiliging en architectuur. Bij de start van dit project is er met succes een change management-traject doorlopen, waarbij de bestaande developers van Proximus overstapten van het ontwikkelen in high-code naar low-code. Inmiddels wordt bij het bedrijf gekeken om low-code ook te integreren binnen andere domeinen.
- Slimme procesmonitoring (Agristo en Factry)
Agristo, specialist in diepgevroren aardappelproducten, verbeterde met partner Factry zijn operationele efficiëntie door het gebruik van een real-time open data management platform. Het project was gericht op het verbeteren van de transparantie van gegevens op vier productielocaties. De oplossing hielp bij het integreren van data uit verschillende bronnen, waardoor operators en technici belangrijke productiegegevens zoals productievolume en efficiëntie in realtime kunnen controleren.
Deze oplossing gaf operators de tools in handen om snel problemen te identificeren en aan te pakken en de algehele productieprocessen te optimaliseren. De implementatie hielp Agristo om de productiestilstand te verminderen, de efficiëntie te verhogen en de duurzaamheid te verbeteren. Voorheen waren gegevens veel moeilijker toegankelijk. Deze verandering zorgt niet alleen voor flexibiliteit, maar ook voor ownership voor de eindgebruikers, zodat zij de controle kunnen nemen en zelf met de data kunnen werken.
Procedure
De winnaar van de Computable Award in de categorie Project of the Year in Enterprise Market wordt bepaald door een combinatie van de vakjury en een publieksjury. De uitreiking vindt plaats op 22 mei vanaf 15 uur tijdens Cybersec Europe in Brussels Expo (Hall 5).
Bezoek de (gratis) Cybersec-events!
Cybersec Europe keert op 21 en 22 mei terug naar Brussel en biedt een platform om in contact te komen met experts, de nieuwste cybersecurity-innovaties te ontdekken en waardevolle inzichten op te doen. Dit jaar verwelkomen we toonaangevende keynote-sprekers zoals Mario Beccia, Max Schrems en Anouk van Brug. Registratie is gratis en nu geopend: Cybersec Europe-registratie. De Computable Awards worden op 22 mei vanaf 15 uur uitgereikt op Cybersec Europe.
Later dit jaar vindt Cybersec Netherlands plaats op 10 en 11 september in Utrecht. De registratie opent in april, aanmelden kan hier.